Wirówki i dekantery farmaceutyczne

COMI&Condor jest światowym liderem w produkcji wirówek do separacji ciał stałych i cieczy w przemyśle farmaceutycznym (API - Active Pharmaceutical Ingredients i HPAPI - Highly Potent Active Pharmaceutical Ingredients), chemicznym i spożywczym. Firma została założona w 1920 roku i dzięki ustawicznemu rozwojowi od lat podtrzymuje wiodącą pozycję na rynku światowym. COMI Condor działa w ponad 50 krajach na całym świecie i oferuje nie tylko innowacyjne i niestandardowe rozwiązania (w ofercie znajduje się ponad 5000 systemów), ale też obszerną wiedzę na temat separacji ciał stałych i cieczy. COMI Condor codziennie opracowuje kolejne rozwiązania dla coraz bardziej wymagających oczekiwań produkcyjnych.
Od 1920 roku tworzymy rozwiązania dla przemysłu farmaceutycznego.

COMI&Condor


Wiele produktów farmaceutycznych otrzymanych w wyniku syntezy uzyskuje się w procesie rozdzielania substancji stałej i cieczy przez odwirowanie. W zdecydowanej większości zastosowań absolutnie niezbędne jest uniemożliwienie kontaktu pomiędzy produktem i operatorem.

Urządzenia COMI&Condor są bezpieczne dla operatorów, środowiska i produktu. Systemy są projektowane i produkowane zgodnie z dyrektywami ATEX Unii Europejskiej, wymogami CE, jak również rygorystycznymi standardami FDA i zasadami Dobrej Praktyki Wytwarzania cGMP.

  • Wirówka pozioma HX/GMP
Wirówka pozioma HX/GMP

Wirówka pozioma HX / GMP jest przeznaczona do produkcji półproduktów i syntezy gotowych produktów farmaceutycznych.

HX / GMP gwarantuje maksymalną czystość rozładowywanych produktów (API i HPAPI) i w pełni kontrolowany obszar procesu zapewniający całkowite bezpieczeństwo produktu poprzez uniemożliwienie kontaktu produktu z operatorem. 

Jednostka mycia CiP (Cleaning in Place), zainstalowana w urządzeniu zapobiega zanieczyszczeniu krzyżowemu i umożliwia bezpieczne przechodzenie od jednej kampanii produkcyjnej do drugiej.

Możliwe jest również wykonanie całkowicie sterylizowanej wersji z odparowanym nadtlenkiem wodoru (system VHP).

  • Wirówka z odwróconymi filtrami HT/GMP
Wirówka z odwróconymi filtrami HT/GMP

Wirówka z odwróconymi filtrami HT / GMP jest przeznaczona do typowych zastosowań farmaceutycznych (API i HPAPI) z użyciem powolnego filtrowania poprzez gromadzenie tzw. „placka”. 
HT / GMP jest używana do produkcji i syntezy farmaceutyków, gdzie bezwzględnie konieczne jest uniknięcie kontaktu produktu z operatorem. Specjalnie zaprojektowana obudowa umożliwia kontrolę kosza i uniknięcie martwych stref w obszarze procesu.
Możliwe jest wzmocnienie fazy wirowania za pomocą azotu o ciśnieniu 6 bar.
  • Wirówka z odprowadzeniem dennym TM/S-IV
Wirówka z odprowadzeniem dennym TM/S-IV

Wirówka z odprowadzeniem dennym TM / S-IV jest idealna do wielu rodzajów produkcji, wymagających bardzo dużej powierzchni filtracyjnej oraz do produktów toksycznych i łatwopalnych. 
Jednostka mycia CiP i cykle robocze całkowicie uniemożliwiające kontakt produktu z operatorem zapobiegają zanieczyszczeniu krzyżowemu i umożliwiają bezpieczne przechodzenie od jednej kampanii produkcyjnej do drugiej co sprawia, że ​​urządzenie nadaje się do bardzo wielu zastosowań. 

  • Wirówka pionowa nieciągła ALFA/S-IV
Wirówka pionowa nieciągła ALFA/S-IV

Pionowa nieciągła wirówka filtrująca ALFA / S-IV z wyładunkiem produktu od góry i wydmuchem typu górnego idealna do produkcji i syntezy gotowych produktów chemicznych i farmaceutycznych. 
Wirówka ALFA gwarantuje maksymalną czystość rozładowywanych produktów (API i HPAPI) i w pełni kontrolowany obszar procesu zapewniający całkowite bezpieczeństwo poprzez uniemożliwienie kontaktu produktu z operatorem. 
Jednostka mycia CiP zainstalowana w urządzeniu  zapobiega zanieczyszczeniu krzyżowemu pomiędzy produktami i umożliwia bezpieczne przechodzenie od jednej kampanii produkcyjnej do drugiej. 
Kontrola za pomocą PLC i DCS umożliwia 3 tryby pracy: automatyczny, półautomatyczny i ręczny.


* Po szczegółowe informacje prosimy o kontakt z naszym biurem.


Interdisciplinary Engineering Solutions

Dane firmowe

I.E.S. POLSKA SKOLIK
Spółka Komandytowo-Akcyjna
NIP: 521-37-22-725
ul. Świderska 3/6A
05-420 Józefów