Pompy próżniowe i suszarki farmaceutyczne

italvacuum został założony w 1939 roku w Turynie. Dzięki ciągłemu rozwojowi, podnoszeniu kompetencji i ustawicznym usprawnieniom technologicznym, italvacuum szybko stał się wzorem do naśladowania dla projektantów i producentów pomp i suszarek próżniowych. Z biegiem lat italvacuum stał się synonimem doskonałości, a lata 60’te były ważnym etapem w ewolucji firmy i ekspansji na rynku światowym. Systemy italvacuum przez wielu uważane są dzisiaj za najlepsze na świecie. Pompy i suszarki próżniowe italvacuum są bezpieczne dla operatorów, środowiska i produktu. Systemy są projektowane i produkowane zgodnie z dyrektywami ATEX Unii Europejskiej, wymogami CE, jak również rygorystycznymi standardami FDA i zasadami Dobrej Praktyki Wytwarzania cGMP.
Ponad 75 lat doświadczenia w zakresie zastosowań najnowocześniejszych technologii w procesach próżniowych

Pompy próżniowe- italvacuum: Saurus939®


Saurus939 to połączenie tradycyjnego designu z najnowocześniejszymi technologiami próżniowymi dostosowanymi do procesów produkcyjnych w środowiskach o kontrolowanej atmosferze. 

Dzięki wyjątkowej wytrzymałości systemów Saurus939 na działanie najbardziej żrących substancji chemicznych takich jak kwas solny, kwas octowy, chlorobenzen i dimetyloformamid, rozpuszczalniki, kondensaty, produkty uboczne destylacji, a także dzięki wysokiej odporności na korozję, pompy próżniowe Saurus939 niezawodnie sprawdzają się we wszystkich najbardziej wymagających zastosowaniach produkcyjnych i głównych procesach przemysłu farmaceutycznego, chemicznego i kosmetycznego.

italvacuum Saurus939 występuje w czterech wariantach:

I. SINGLE STAGE UNIT

II. DOUBLE STAGE UNIT

III. DOUBLE STAGE 1 ROOT UNIT

IV. DOUBLE STAGE 2 ROOTS UNIT


  • SINGLE STAGE UNIT (100 – 450 m3/h Vacuum: 5,3 – 7 mbar)
SINGLE STAGE UNIT (100 – 450 m3/h Vacuum: 5,3 – 7 mbar)

Główne procesy:

Reakcja
Suszenie próżniowe
Destylacja
Krystalizacja 

Zalety systemu: 

Całkowite bezpieczeństwo

Łatwa i intuicyjna obsługa

Najwyższa elastyczność, wydajność i kompaktowość

Bardzo niskie koszty eksploatacji

LubriZero® to zerowe zużycie oleju

  • DOUBLE STAGE UNIT (81 – 380 m3/h Vacuum: 0,66 mbar)
DOUBLE STAGE UNIT (81 – 380 m3/h Vacuum: 0,66 mbar)

Główne procesy:

Reakcja
Suszenie próżniowe
Destylacja
Krystalizacja 

Zalety systemu: 

Całkowite bezpieczeństwo

Łatwa i intuicyjna obsługa

Najwyższa elastyczność, wydajność i kompaktowość 

Bardzo niskie koszty eksploatacji

LubriZero® to zerowe zużycie oleju

  • DOUBLE STAGE 1 ROOT UNIT (300 – 2800 m3/h Vacuum: 0,08 mbar)
DOUBLE STAGE 1 ROOT UNIT (300 – 2800 m3/h Vacuum: 0,08 mbar)

Zalety systemu: 

Całkowite bezpieczeństwo

Łatwa i intuicyjna obsługa

Najwyższa wydajność, elastyczność i kompaktowość

Bardzo niskie koszty eksploatacji

LubriZero® to zerowe zużycie oleju

Główne procesy:

Reakcja
Suszenie próżniowe
Destylacja
Krystalizacja 

  • DOUBLE STAGE 2 ROOTS UNIT (500 – 3800 m3/h Vacuum: 0,03 mbar)
DOUBLE STAGE 2 ROOTS UNIT (500 – 3800 m3/h Vacuum: 0,03 mbar)

Zalety systemu: 

Całkowite bezpieczeństwo

Łatwa i intuicyjna obsługa

Najwyższa wydajność, elastyczność i kompaktowość

Bardzo niskie koszty eksploatacji

LubriZero® to zerowe zużycie oleju

Główne procesy:

Reakcja
Suszenie próżniowe
Destylacja
Krystalizacja 

Ponad 75 lat doświadczenia w zakresie zastosowań najnowocześniejszych technologii w procesach próżniowych.

Suszarki próżniowe- italvacuum: Planex® CRIOX® CosmoDry® TUMBLE® LaboDry®


Systemy suszarek próżniowych Italvacuum to najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne dostosowane do procesów produkcyjnych w środowiskach o kontrolowanej atmosferze. 

Suszarki próżniowe italvacuum zapewniają najwyższą wydajność przetwarzania mokrego proszku pochodzącego z procesów filtracji i odwirowywania w celu wyprodukowania aktywnych składników farmaceutycznych (API), wysokowartościowych chemikaliów i półproduktów. Suszarki próżniowe italvacuum są bezpieczne dla operatorów, środowiska i produktu. Systemy są projektowane i produkowane zgodnie z dyrektywami ATEX Unii Europejskiej, wymogami CE, jak również rygorystycznymi standardami FDA i zasadami Dobrej Praktyki Wytwarzania cGMP.


  • Planex®- suszarka łopatkowo-próżniowa
Planex®- suszarka łopatkowo-próżniowa

Nawet najbardziej delikatne i wrażliwe na temperaturę produkty są traktowane z maksymalną ostrożnością.

Planex® to specjalna pozioma suszarnia próżniowo-łopatkowa z mieszadłem mimośrodowym z dwoma niezależnymi ruchami, umożliwiająca jednoczesne obracanie się wokół własnej osi i obrót stycznie do komory suszenia.

page3image136488640Mały rozmiar mieszadła w połączeniu z dużą średnicą komory suszącej, zapewniają idealne mieszanie całej partii i pozwalają na zużycie co najmniej trzy razy mniej energii niż konwencjonalne suszarki z koncentrycznymi mieszadłami. Oznacza to trzykrotne zmniejszenie naprężeń mechanicznych i cieplnych suszonej partii. W rezultacie nawet najbardziej delikatne i wrażliwe na temperaturę produkty są traktowane z maksymalną ostrożnością. Dzięki ruchowi planetarnemu agitatora  ZeroFriction®, zapobiega się ocieraniu produktu o ścianki komory suszącej i tym samym nagrzewaniu z powodu tarcia.

 Ponadto, obrót łopatek stycznie do ścianek komory, przenosi produkt do niewielkiego luzu pomiędzy mieszadłem a powierzchnią komory, zapobiegając tworzeniu się grudek i gwarantując jeszcze bardziej skuteczne suszenie i kontrolowany rozkład wielkości cząstek, co jest nieosiągalne za pomocą konwencjonalnych suszarek.

System Planex® jest produktem wieloproduktowym, ponieważ może być stosowany z szeroką gamą produktów, zarówno o strukturze krystalicznej, jak i amorficznej. Ponadto, dzięki ruchowi mieszadła sterowanemu przez program „Stop & Swing”, nadaje się również do małych partii.

System Planex® radykalnie skraca przestoje potrzebne do przestawienia linii, umycia, oczyszczenia i sprawdzenia systemu przed przełączeniem procesów produkcyjnych. Jest to ważna wartość dodana, ponieważ umożliwia szybkie i łatwe przejście z jednego cyklu produkcyjnego do drugiego.

  • CRIOXS®- dwustożkowa obrotowa suszarka próżniowa
CRIOXS®- dwustożkowa obrotowa suszarka próżniowa

System CRIOX® to kamień milowy w asortymencie produktów Italvacuum.

CRIOX® to jedyna na Świecie dwustożkowa obrotowa suszarka próżniowa / proszkownica do suszenia wilgotnego materiału po procesie odwirowania lub filtracji z urządzeniem do całkowitego usuwania grudek.
Dwukolumnowa komora obrotowa wyposażona w dwa potężne łamacze bryłek rozkłada wszelkie nagromadzone produkty i dostarcza suchy proszek gotowy do przesiewania i pakowania w worki.
CRIOX® to wielofunkcyjny system, równie skuteczny jak mieszalnik, homogenizator lub wydajny granulator i jest wskazany do szerokiej gamy produktów krystalicznych lub bezpostaciowych. 

  • CosmoDry® – pozioma suszarka łopatkowo-próżniowa
CosmoDry® – pozioma suszarka łopatkowo-próżniowa

CosmoDry® to wynik zaawansowanych badań i starannej analizy preferencji produkcyjnych najbardziej wymagających klientów.

CosmoDry® służy do suszenia wilgotnego proszku otrzymanego w procesie filtrowania lub wirowania i jest wykorzystywany w produkcji Active Pharmaceuticals Ingredients (API), Fine Chemicals i Intermediates.

Cosmo dry® zapewnia najwyższe wartości produkcyjne takie jak: moc, elastyczność, szybkość suszenia, łatwość rozładunku, maksymalna jakość suszonego produktu. Przewaga systemu CosmoDry®, nad tradycyjnymi suszarkami polega m.in. na unikalnej budowie mieszadła: części wewnętrzne można szybko i łatwo rozłożyć na części co ułatwia czyszczenie, konserwację i inspekcję. System zapewnia utrzymywanie maszyny w idealnym stanie i optymalizację procesów produkcyjnych.

 

  • TUMBLE®- obrotowa cylindryczna suszarka próżniowa
TUMBLE®- obrotowa cylindryczna suszarka próżniowa

Wysoka temperatura i próżnia zapewniają skuteczne mieszanie i efektywne odzyskiwanie.

Suszarki próżniowe TUMBLE są przeznaczone do suszenia, mieszania i kondensacji w produkcji granulowanych tworzyw sztucznych: wiórów, perełek, plastrów, peletek i skrawków.

Suszarki TUMBLE są idealne do procesów wymagających wysokiej próżni w połączeniu z wysokimi temperaturami.
Cylindryczna konfiguracja i ciągły obrót suszarki zapewniają efektywne mieszanie, w rezultacie końcowa mieszanka jest jednolita zarówno pod względem lepkości, jak i wilgotności resztkowej. Ponadto, suszenie próżniowe eliminuje tlen, zapobiegając powstawaniu niepożądanych związków wtórnych lub wybuchowych mieszanin z ekstrahowanymi rozpuszczalnikami. Delikatne mieszanie osuszacza eliminuje wstrząsy mechaniczne, a tym samym ogranicza ilość drobnych cząstek: konieczny do tego rodzaju obróbki.

*Rotacyjne cylindryczne suszarki próżniowe są dostępne w szerokim zakresie rozmiarów, o łącznej objętości od 600 do 16 000 litrów.

 

  • LaboDry®- statyczna pralko-suszarka próżniowa
LaboDry®- statyczna pralko-suszarka próżniowa

Suszarki próżniowe LaboDry to idealne rozwiązanie dla małych partii i API o wysokiej sile działania. Statyczne pralko-suszarki próżniowe LaboDry są przeznaczone do montażu w schowku. W odniesieniu do materiałów mających kontakt z produktem, suszarnie próżniowe z półkami laboratoryjnymi Italvacuum mogą być wytwarzane w AISI 316L (1.4404), AISI 904L (1.4539) i ALLOY C-22 (2.4602).

 

* Po szczegółowe informacje prosimy o kontakt z naszym biurem.


Interdisciplinary Engineering Solutions

Dane firmowe

I.E.S. POLSKA SKOLIK
Spółka Komandytowo-Akcyjna
NIP: 521-37-22-725
ul. Świderska 3/6A
05-420 Józefów