Kontrola nadruków na opakowaniach

Od 2001 roku marka SEA Vision dostarczyła ponad 5000 systemów do wizyjnej kontroli jakości opakowań farmaceutycznych. Wielofunkcyjne systemy OCV Evolution i OCV Lite od SEA Vision to kompletne rozwiązania do optycznej weryfikacji poprawności nadruków na opakowaniach farmaceutycznych. Systemy te zapewniają wiele rodzajów kontroli kodów i znaków drukowanych na opakowaniach, w tym również m.in. wykrywania tzw. kartoników "Zombie". Obydwa rozwiązania umożliwiają przyjazną i intuicyjną obsługę, a także funkcję samodzielnego programowania kodu podczas pracy maszyny. OCV Evolution i OCV Lite stwarzają możliwość poźniejszego zintegrowania ich z nadrzędnym systemem do serializacji i agregacji opakowań.

SEA Vision: OCV Evolution & OCV Lite

OCV Evolution i OCV Lite (Optical Character Verification) od SEA Vision to wielofunkcyjne systemy kontroli nadruków na opakowaniach, które dzięki zmiennej weryfikacji danych są zdolne do wykonywania wielu rodzajów kontroli. 

OCV to najbardziej wszechstronne systemy wizyjne produkowane przez SEA Vision. Zaprojektowano je w celu spełnienia szerokiego zakresu potrzeb inspekcyjnych wymaganych w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym i elektronicznym i są dedykowane do kontroli kodów seryjnych na maszynach drukujących i kontrolnych, umożliwiając sprawdzenie unikalności zapakowanego produktu. 


  • OCV EVOLUTION
OCV EVOLUTION

OCV Evolution to wielofunkcyjny system zaprojektowany do wykonywania kilku operacji kontrolnych bez ograniczeń rozszerzalności. Ten system jest w stanie zarządzać kilkoma maszynami pakującymi w tym samym czasie, co gwarantuje wysoką wydajność kontroli na całej linii pakującej.

  • OCV LITE
OCV LITE

OCV Lite jest szczególnie odpowiedni dla aplikacji, które wymagają ograniczonej liczby kontroli używając przy tym maksymalnie dwóch kamer.

  • Panel klienta
Panel klienta

Wszystkie systemy zainstalowane na linii są zarządzane przez jedną stację roboczą, zapewniającą przyjazną obsługę za pomocą ekranu dotykowego. Panel klienta od SEA Vision zapewnia ogólny widok na cały stan linii i bieżące parametry szarży. Umożliwia również konfigurację uprawnień różnych użytkowników w celu uzyskania przez nich dostępu do systemu (FDA CFR 21). Panel klienta umożliwia też programowanie obsługiwanej drukarki poprzez dedykowane protokoły komunikacyjne z możliwością inicjalizacji partii produkcyjnych bezpośrednio z systemu wizyjnego i automatyczne wysyłanie odpowiednich danych do drukarki.

  • Funkcje systemu:
Funkcje systemu:
  • Kontrola obecności lub braku obecności nadruku na opakowaniu
  • Kontrola obecności temper evident (kartoniki „Zombie” są odrzucane)
  • Kontrola i pomiar znaków (OCV-OCR check)
  • Kontrola kodów liniowych i 2D
  • Kontrola jakości nadruku PQV poprzez porównanie obrazów z modelem wyjściowym
  • Kontrola obecności lub braku obecności kartonu
OCV Evolution i OCV Lite stwarzają możliwość poźniejszego zintegrowania ich z nadrzędnym systemem do serializacji i agregacji opakowań poprzez umożliwienie odczytywania zserializowanych kodów i znaków oraz serii licencji do serializacj i agregacji opakowań.


* Po szczegółowe informacje prosimy o kontakt z naszym biurem.Interdisciplinary Engineering Solutions

Dane firmowe

I.E.S. POLSKA SKOLIK
Spółka Komandytowo-Akcyjna
NIP: 521-37-22-725
ul. Świderska 3/6A
05-420 Józefów