Kontrola blistrów i zest. farmaceutycznych

Od 1995 roku SEA Vision projektuje, wykonuje i obsługuje systemy wizyjne dla przemysłu farmaceutycznego i OEM. Innowacyjna technologia, elastyczność i serwis pogwarancyjny wyróżniają nasze podejście spośród innych firm obecnych na rynku. Harlequin Evolution i Harlequin Lite to zautomatyzowane systemy wizyjne służace do optycznej kontroli jakości produktu farmaceutycznego podczas trwania procesu pakowania. Systemy „in line” wykrywają i odrzucają produkt o nieodpowiedniej jakości. Harlequin od SEA Vision umożliwia niezwykle dokładną kontrolę jakości produktu farmaceutycznego niezależnie od rodzaju użytego materiału, jego kształtu lub koloru.
Harlequin powstał w 1995 roku i jest pierwszym na świecie systemem wizyjnym do inspekcji kolorowego produku farmaceutycznego.

Inspekcja substancji doustnych i zestawów farmaceutycznych: Harlequin

Harlequin od SEA Vision to uniwersalny, bardzo wydajny i całkowicie zautomatyzowany system wizyjny integrowany z urządzeniami blistrującymi i maszynami do termoformowania.

Harlequin służy do optycznej kontroli doustnych substancji stałych i zestawów farmaceutycznych w postaci: 

 • tabletek,
 • kapsułek,
 • pigułek,
 • proszków,
 • fiolek,
 • strzykawek
 • ampułek

Harlequin umożliwia rekonstrukcję obrazu dla pełnego widoku obiektu niezależnie od jego kształtu i barwy. 

Podczas trwania procesu pakowania, system „in-line” dokonuje analizy na podstawie parametrów geometrycznych i piktogramów przesyłanych z kamer, funkcja kreatora pozwala operatorowi regulować zarówno formaty robocze, jak i parametry artykułu. 

Blistry z produktem o nieodpowiedniej jakości zostają odrzucone:

 • uszkodzone,
 • zanieczyszczone,
 • o niewłaściwym kolorze  
 • niecałkowicie wypełnione produktem

System Harlequin występuje w dwóch wersjach Evolution (maksymalnie 4 kamery) i Lite (maksymalnie 2 kamery), różniących się pod względem wydajności i możliwości dodatkowych kontroli.

 • HARLEQUIN EVOLUTION
HARLEQUIN EVOLUTION

Harlequin Evolution to system wizyjny o wysokich parametrach i elastyczności. Dzięki zastosowaniu wielofunkcyjnych aparatów i obiektywów, zapewnia wiele rodzajów kontroli. Harlequin Evolution poza funkcją kontroli doustnych substancji stałych i zestawów farmaceutycznych, może też odczytywać kody kreskowe, kody 2D, drukowane dane zmienne w tym samym czasie i na kilku oddzielnych maszynach pakujących.

 • HARLEQUIN LITE
HARLEQUIN LITE

Harlequin Lite służy do kontroli doustnych substancji stałych i zestawów farmaceutycznych w postaci: tabletek, kapsułek, pigułek, proszków, fiolek, strzykawek i ampułek. System „in-line” dokonuje analizy na podstawie parametrów geometrycznych i piktogramów przesyłanych z kamer. Blistry z produktem o nieodpowiedniej jakości; uszkodzone, zanieczyszczone, o niewłaściwym kolorze lub niecałkowicie wypełnione produktem zostają odrzucone.

Harlequin Lite jest szczególnie odpowiedni dla aplikacji, które wymagają ograniczonej liczby kontroli używając przy tym maksymalnie dwóch kamer.
System operacyjny: Windows 7 OS, Płyta główna: technologia PCI-Express, Panel HMI, Zestaw kamer Carl Zeiss, Dedykowane lampy błyskowe.

Pakiety dodatkowe: 

 • Optyczny: dodatkowe kontrole do 4 kamer na 1 linii
 • Software: Poprawa wydajności + dodatkowe funkcje systemów w tym możliwość zintegrowania systemu Harlequin z systemem OCV a następnie z kolejnym systemem do zarządzania serializacją i agregacją leków. (Oferta: Kontrola nadruków na opakowaniach farmaceutycznych: OCV Evolution/Lite od SEA Vision/ Serializacja i Agregacja opakowań farmaceutycznych: Track&Trace od SEA Vision)

System Harlequin jest zgodny z FDA 21 CFR część 11 i umożliwia kontrolę dostępu do systemu poprzez zarządzanie listą uprawnionych użytkowników.


* Po szczegółowe informacje prosimy o kontakt z naszym biurem.Interdisciplinary Engineering Solutions

Dane firmowe

I.E.S. POLSKA SKOLIK
Spółka Komandytowo-Akcyjna
NIP: 521-37-22-725
ul. Świderska 3/6A
05-420 Józefów