Produkcja, przetwarzanie i pakowanie napojów

Od 1990 roku Comac podąża drogą rozwoju kulturowego i technologicznego swoich pracowników. Dzięki tej sile, zawsze jest gotów, by sprostać coraz to nowym wyzwaniom zglobalizowanego i konkurencyjnego rynku światowego. Wszystkie urządzenia są zaprojektowane i dostosowane do potrzeb klientów niezależnie od tego, czy są to duże, średnie czy małe firmy i są wykonywane zgodnie z wymaganiami klienta, który ma możliwość wyboru najlepszego rozwiązania spośród wielu proponowanych przez Comac. Trzydziestoletnie doświadczenie techniczne, najnowocześniejsza technologia oraz jakość materiałów używanych przez Comac gwarantują niezawodność i optymalną wydajność produkcyjną urządzeń.
Od 1990 roku dostarczamy automatyczne urządzenia do produkcji, przetwarzania i pakowania napojów

Kompletne linie rozlewnicze: COMAC


Zachęcamy do zapoznania się z pełną gamą automatycznych urządzeń do produkcji, przetwarzania i pakowania niegazowanych lub gazowanych napojów (wody, soków, syropów i piwa etc.) o dowolnej wielkości, zarówno szklanych jak i PET oraz puszek marki COMAC.

Wszystkie urządzenia COMAC spełniają wysokie wymagania przemysłu spożywczego i produkowane są zgodnie z najlepszą praktyką produkcyjną i każdorazowo są wykonywane zgodnie z wymaganiami klienta, który ma możliwość wyboru najlepszego rozwiązania spośród wielu proponowanych przez Comac. Trzydziestoletnie doświadczenie techniczne, najnowocześniejsza technologia oraz jakość materiałów używanych przez Comac gwarantują niezawodność i optymalną wydajność produkcyjną urządzeń. Urządzenia COMAC mogą być również przystosowane do obsługi butelek o specjalnych kształtach. 

Klasyfikacja urządzeń Monoblock:

Butelki:  Puszki:
do 4.000 butelek / godzinę do 4.000 puszek / godzinę
– od 4.000 do 12.000 butelek / godzinę – od 4.000 do 25.000 puszek / godzinę
– od 12.000 do 21.000 butelek / godzinę – od 25.000 do 40.000 puszek / godzinę (ORION 728M)

 • MONOBLOCK: CAN FILLER: ORION 728M (40.000 C/H 0,5l)
MONOBLOCK: CAN FILLER: ORION 728M (40.000 C/H 0,5l)

Monoblok do przetwarzania i pakowania napojów w puszkach o najwyższych wymaganiach produkcyjnych: do 40.000 puszek / godzinę.
System służy do przeprowadzania automatycznych cykli napełniania i zamykania puszek. Panel operatora pozwala kontrolować wszystkie parametry pracy instalacji. Możliwość uzupełnienia o dodatkowe systemy transporterów i maszyn pomocniczych. Wydajność: do 40.000 puszek / godzinę. Wykonanie z aluminium, stali AISI 304 i blachy białej.

 

 • PREMIX: 2-TANK (od 5.000 / 10.000 / do 20.000 l/h)
PREMIX: 2-TANK (od 5.000 / 10.000 / do 20.000 l/h)

Jednostka przeprowadza proces odpowietrzania wody, dodawania syropu i nasycania dwutlenkiem węgla w celu uzyskania napoju gazowanego. Jednostka wody/syropu zapewnia dozowanie wody/syropu zgodnie z recepturą. Urządzenie do karbonatyzacji zapewnia bezpośredni wtrysk CO2. Zawór modulujący lub przepływomierz masowy umożliwiajają różne stopnie nasycenia dwutlenkiem węgla. Mieszalnik statyczny miesza wodę z syropem i rozbija pęcherzyki CO2, ułatwiając absorpcję. Napój przesyłany do zbiornika stabilizacyjnego/magazynującego jest utrzymywany pod ciśnieniem. Panel operacyjny pozwala ustawić wszystkie parametry kontrolne maszyny, a elektroniczny rejestrator wykresów przechowuje wartości ciśnienia i temperatury podczas procesu. Zbiorniki wykonane są ze stali nierdzewnej AISI 304, polerowanej wewnątrz. Wyposażony we wszystkie niezbędne urządzenia do prawidłowego wykonywania cykli roboczych i CIP.

 • TUNEL CHŁODZĄCY: SINGLE DECK (36mq)
TUNEL CHŁODZĄCY: SINGLE DECK (36mq)

Etapy procesu/praca urządzenia:
ogrzewanie butelki (temperatura wody w spryskiwaczach: 90°C przez 3 minuty; • napełnianie butelki przy 88°C;
pierwszy etap chłodzenia wodą: 75°C przez 7 minut;
drugi etap chłodzenia wodą: 50°C przez 7 minut;
trzeci etap chłodzenia wodą: 30°C przez 7 minut;
Czas pełnego cyklu pracy: 24 minutyWypuszczenie butelek: 43 ° CUrządzenie składa się ze zbiornika recyrkulacyjnego, pompy, agregatu chłodniczego i wymiennika ciepła.

 • MONOBLOCK: BOTTLE FILLER: LYBRA 8015M (21.000 b/h)
MONOBLOCK: BOTTLE FILLER: LYBRA 8015M (21.000 b/h)

Monoblock zapewnia pełny cykl procesu tzn. płukanie, napełnianie i zamykanie butelek szklanych zgodnie z wymaganą produktywnością do 21.000 butelek / godzinę. Maszyna jest wyposażona w mechaniczne systemy płukania i napełnienia za pomocą zaworów izobarycznych z ochroną obwodową ze stali nierdzewnej.

Zalety: 

Kompaktowość; Łatwość w użyciu; Niezawodność; Przetwarzanie każdego rodzaju butelki

 • SATURATOR: CARBONATOR (30.000 l/h)
SATURATOR: CARBONATOR (30.000 l/h)


Saturator wykonuje wszystkie operacje odpowietrzania wody i następnego nasycenia dwutlenkiem węgla w celu uzyskania wody nasyconej CO2. Stopień nasycenia CO2 jest regulowany przez zawór modulujący. Panel operacyjny pozwala ustawić wszystkie parametry kontrolne maszyny, a  elektroniczny rejestrator wykresów przechowuje wartości ciśnienia i temperatury podczas procesu. Solidna konstrukcja ze stali nierdzewnej AISI 304. Wyposażony w niezbędne urządzenia do prawidłowego wykonania wszystkich cykli roboczych oraz procesu zmywania: CIP (Cleaning in Place).

Zalety:

Wydajność: 30.000 l/h; Ekonomia; Niezawodność; Łatwość w użyciu; Ekologia

 • MONOBLOCK: BOTTLE FILLER: GEMINI 408M (10.000 b/h – 1,0l)
MONOBLOCK: BOTTLE FILLER: GEMINI 408M (10.000 b/h – 1,0l)

Monoblok zapewnia pełny cykl procesu tzn. płukanie, napełnianie i zamykanie butelek szklanych zgodnie z wymaganą produktywnością do 10.000 butelek / godzinę. Maszyna jest wyposażona w mechaniczne systemy płukania i napełnienia za pomocą zaworów izobarycznych z ochroną obwodową ze stali nierdzewnej. Panel operatora pozwala kontrolować wszystkie parametry pracy instalacji.

Zalety: 

Kompaktowość; Łatwość w użyciu; Niezawodność; Przetwarzanie każdego rodzaju butelki 

 • PASTERYZATOR: SINGLE DECK (8.6mq-60mq)
PASTERYZATOR: SINGLE DECK (8.6mq-60mq)


Urządzenie pozwala uniknąć nadmiernej pasteryzacji produktu w przypadku zatrzymania transportera wewnętrznego. Butelki i puszki poruszające się w tunelu są poddawane gorącemu prysznicowi o różnych temperaturach. Cykl zapewnia oszczędność wody chłodzącej i utrzymanie stałej temperatury wody w zbiornikach. Wszystkie zbiorniki są wyposażone w drzwi, aby umożliwić czyszczenie, konserwację, wymianę filtrów i ręczne usunięcie pojemników po zakończeniu pracy. Panel operatora pozwala ustawić wszystkie parametry kontrolne maszyny, a elektroniczny rejestrator wykresów przechowuje wartości wszystkich zmiennych kontrolujących fazy pasteryzacji. 

 • MONOBLOCK: BOTTLE FILLER: SAGITTA 20203M BIRRA (6000 b/h)
MONOBLOCK: BOTTLE FILLER: SAGITTA 20203M BIRRA (6000 b/h)Monoblock zapewnia pełny cykl procesu tzn. płukanie, napełnianie i zamykanie butelek szklanych zgodnie z wymaganą produktywnością do 6.000 butelek / godzinę. Limitowana edycja przeznaczona specjalnie do produkcji piwa. Panel operatora pozwala kontrolować wszystkie parametry pracy instalacji.
Zalety: Kompaktowość; Niezawodność; Przetwarzanie każdego rodzaju butelki 

 • MONOBLOCK: CAN & BOTTLE FILLER: CYGNUS 6611S (1400 b/c/h)
MONOBLOCK: CAN & BOTTLE FILLER: CYGNUS 6611S (1400 b/c/h)


Monoblock CAN & BOTTLE FILLER: CYGNUS zapewnia pełny cykl procesu tzn. płukanie, napełnianie i zamykanie zarówno puszek aluminiowych jak i butelek. Zgodny z wymaganą produktywnością do 1.400 but. lub pusz. / h. Cygnus 6611S to najbardziej kompaktowe i uniwersalne urządzenie oferowane przez COMAC. Monoblock można uzupełnić o systemy transportowe i urządzenia pomocnicze. Technologia i komponenty są takie same, jak w przypadku urządzeń o wysokiej wydajności. Panel operatora pozwala kontrolować wszystkie parametry pracy instalacji.
Zalety: 
Kompaktowość; Wszechstronność; Łatwość w użyciu; Niezawodność; Przetwarzanie każdego rodzaju butelek szklanych, PET i puszek.

 • KODER ATRAMENTOWO IGŁOWY: INK JET CODER
KODER ATRAMENTOWO IGŁOWY: INK JET CODER

Ciągła drukarka atramentowa do ciągłego drukowania kodów od 6 do 8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu; działanie przez 9000 godzin (lub 3 lata) bez potrzeby konserwacji profilaktycznej.

Zalety:
• Drukowanie od jednej do trzech linii przy prędkościach do 162 metrów / minutę;
• Standardowe USB z kopią zapasową;
• Inteligentny wkład atramentowy zmniejsza ilość odpadów;
• Klawiatura membranowa z dotykowym sprzężeniem zwrotnym, zawiera 72 znaki alfanumeryczne i specjalne klawisze funkcyjne;
• Wyświetlacz LCD 5.7 „jasno niebieskie podświetlenie wyświetla komunikaty na ekranie za pomocą systemu WYSIWYG;
• Obudowa ze stali nierdzewnej (standard ochrony przed wodą IP55);
• Możliwość kodowania: dna puszek i korpusu / szyjki butelek

 • TUNEL CHŁODZĄCY: SINGLE DECK (10 m²)
TUNEL CHŁODZĄCY: SINGLE DECK (10 m²)

Etapy procesu/praca urządzenia:
ogrzewanie butelki (temperatura wody w spryskiwaczach: 90°C przez 3 minuty; • napełnianie butelki przy 88°C;
pierwszy etap chłodzenia wodą: 75°C przez 7 minut;
drugi etap chłodzenia wodą: 50°C przez 7 minut;
trzeci etap chłodzenia wodą: 30°C przez 7 minut;
Czas pełnego cyklu pracy: 24 minutyWypuszczenie butelek: 43 ° CUrządzenie składa się ze zbiornika recyrkulacyjnego, pompy, agregatu chłodniczego i wymiennika ciepła.

 • AUTOMATYCZNA ZAMYKARKA: MOD. GG100
AUTOMATYCZNA ZAMYKARKA: MOD. GG100

Zamykarka GG100 została zaprojektowana z odpowiednimi opcjonalnymi zestawami części zamiennych do zamykania butelek nakrętkami metalowymi typu: Regular, Medium, Deep Twist-Off, Pry-Twist, Pry-Off.

Zalety:
• operacja zamykania wykonywana jest w komorze wypełnionej parą nasyconą
• stała wartość podciśnienia
• łatwa i szybka zmiana formatów bez potrzeby stosowania; specjalnych części zamiennych
• stała siła dokręcania w każdych warunkach pracy
• wysoka odporność na korozję
• łatwe czyszczenie i konserwacja

 • AUTOMATYCZNY PALETYZATOR monokolumnowy: MCPFP12
AUTOMATYCZNY PALETYZATOR monokolumnowy: MCPFP12

Paletyzator MCPFP12  rozdziela, liczy i ustawia przedmioty w odpowiedniej pozycji, następnie umieszcza pustą paletę na wlocie transportera rolkowego. Po udrożnieniu obszaru paletyzacji paleta jest zatrzymywana mechaniczne co określa pozycję palety. Skrzynie są zliczane, ustawiane, grupowane i rozstawiane za pomocą dopasowanych urządzeń. Gdy warstwa jest kompletna i zwarta, jest popychana w kierunku głowicy do paletyzacji. Winda podnosi warstwę z obszaru załadunku do obszaru paletyzującego. Na poziomie wyładowczym trasporter rolkowy otwiera się i boczne urządzenia dociskowe centrują warstwę. Po zwolnieniu warstwy rozpoczyna się praca głowicy paletyzującej. 


* Po szczegółowe informacje prosimy o kontakt z naszym biurem.


Interdisciplinary Engineering Solutions

Dane firmowe

I.E.S. POLSKA SKOLIK
Spółka Komandytowo-Akcyjna
NIP: 521-37-22-725
ul. Świderska 3/6A
05-420 Józefów