Fedegari Group

20-letnie doświadczenie w projektowaniu i dostarczaniu maszyn kontrolnych dla przemysłu farmaceutycznego

Kontrola szczelności i zanieczyszczeń w płynie: Convel

Convel przykłada dużą uwagę do jakości swoich urządzeń, od drobiazgowego projektowania mechanicznego i software, aż po dobór najlepszych materiałów i komponentów.

Automatyczne i półautomatyczne jednostki do nieniszczącej, wysokonapięciowej kontroli szczelności płynnego produktu farmaceutycznego oraz do optycznej kontroli zanieczyszczeń w płynie marki Convel to połączenie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych z całkowicie przyjazną obsługą.

Ułatwienia dla operatorów:

 • zredukowana liczba parametrów do konfiguracji elektronicznej
 • łatwa zmiana formatu
 • brak ukrytych części
 • pełny dostęp do maszyny
 • TS – automatyczne wykrywanie nieszczelności w ampułkach szklanych (do 24000 szt./h)
TS – automatyczne wykrywanie nieszczelności w ampułkach szklanych (do 24000 szt./h)

TS jest najlepszym rozwiązaniem do niezawodnego wykrywania mikropęknięć lub dziurek wpływających na sterylność w ampułkach szklanych.
Każdy pojemnik, jest przechylany do pozycji poziomej, a następnie testowany metodą wysokonapięciową (do 40 KV). Nieszczelne pojemniki umożliwiają przepływ prądu i generują wyładowania elektryczne przechodzące przez ciecz wewnątrz pojemnika. Cztery elektrody powtarzają test dwukrotnie, umożliwiając wykrywanie mikrootworów, nawet w cieczach o minimalnej przewodności. Łatwa do czyszczenia i konserwacji, prosta zmiana formatu i łatwa konfiguracja umożliwiają łatwą walidację maszyny.

 • TC – automatyczne wykrywanie nieszczelności w ampułkach szklanych i fiolkach (do 12000 szt./h)
TC – automatyczne wykrywanie nieszczelności w ampułkach szklanych i fiolkach (do 12000 szt./h)

TC jest najlepszym rozwiązaniem do niezawodnego wykrywania mikropęknięć lub szczelin wpływających na sterylność ampułek szklanych i fiolek.
Każdy pojemnik, jest przechylany do pozycji poziomej, a następnie testowany metodą wysokonapięciową (do 40 KV). Nieszczelne pojemniki umożliwiają przepływ prądu i generują wyładowania elektryczne przechodzące przez ciecz wewnątrz pojemnika. Cztery elektrody powtarzają test dwukrotnie, umożliwiając wykrywanie mikrootworów, nawet w cieczach o minimalnej przewodności. Łatwość czyszczenia, konserwacji, zmiany formatu, konfiguracji i powtarzalność wyników testów umożliwiają sprawną walidację maszyny.

 • TP – automatyczne wykrywanie nieszczelności w BFS (do 6000 szt./h)
TP – automatyczne wykrywanie nieszczelności w BFS (do 6000 szt./h)

TP wykonuje w pełni automatyczny i nieniszczący test integralności plastikowych pojemników BFS (blow-fill-seal).
TP to niezwykle wydajne badanie nieszczelności w pojemnikach BFS za pomocą nieniszczącej metody wysokonapięciowej. Pojemniki BFS docierające z maszyny znajdującej się powyżej transportera, są odwracane do pozycji poziomej, następnie cylinder pneumatyczny automatycznie ładuje wszystkie obiekty pomiędzy szczeliny pasa podtrzymującego. Każdy pojemnik BFS jest testowany przez cztery stacje dedykowane do różnych obszarów. Na końcu transportera nadmuch powietrza automatycznie odrzuca wadliwe pojemniki BFS, a dobre są popychane w kierunku dolnej linii. Metoda inspekcji opiera się na zastosowaniu wysokiego napięcia pomiędzy dwoma elektrodami; obecność nieszczelności w pojemniku powoduje iskrę natychmiast wykrywaną i raportowaną przez system.

 • C2D – automatyczna kontrola zanieczyszczeń w płynach (do 400 szt./min)
C2D – automatyczna kontrola zanieczyszczeń w płynach (do 400 szt./min)

C2D to niezawodny i w pełni zautomatyzowany system do nieniszczącej optycznej kontroli zanieczyszczeń w płynach farmaceutycznych (ciała obce i inne defekty) w postaci ampułek i fiolek.
Ampułki lub fiolki są zbierane i blokowane, a następnie wirowane z dużą prędkością i nagle zatrzymywane, tak aby cząsteczki mogły wirować wewnątrz cieczy i być wykryte przez kamery. Kontrola jest powtarzana w trzech stacjach, z których każda wyposażona jest w tylne i dolne światło co maksymalizuje efektywność analizy. Odrzucanie odbywa się próżniowo.

 • C2 – automatyczna kontrola zanieczyszczeń w płynach (do 200 szt./min)
C2 – automatyczna kontrola zanieczyszczeń w płynach (do 200 szt./min)

C2 to niezawodny i w pełni zautomatyzowany system do nieniszczącej optycznej kontroli zanieczyszczeń w płynach farmaceutycznych (ciała obce i inne defekty) w postaci ampułek i fiolek.
Dozowanie odbywa się za pomocą tac lub liniowo. Ampułki lub fiolki są zbierane i blokowane, a następnie wirowane z dużą prędkością i nagle zatrzymywane, tak aby cząsteczki mogły wirować wewnątrz cieczy i być wykryte przez kamery. Kontrola jest powtarzana w trzech stacjach, z których każda wyposażona jest w tylne i dolne światło co maksymalizuje efektywność analizy. Odrzucanie odbywa się próżniowo.

 • C3 – automatyczna kontrola zanieczyszczeń w płynach i kontrola poziomu napełnienia (do 200szt./min)
C3 – automatyczna kontrola zanieczyszczeń w płynach i kontrola poziomu napełnienia (do 200szt./min)

C3 zaprojektowano do w pełni zautomatyzowanej kontroli optycznej pojemników szklanych i plastikowych o średnicy od 8 mm do 78 mm przy maksymalnej prędkości produkcyjnej 200 jednostek na minutę.
C3 jest uniwersalne i składa się z systemów do kontroli: zarówno zanieczyszczeń w płynach, jak i poziomu napełnienia, a także opcjonalnie innych rodzajów kontroli (kontrola szczelności lub niestandardowe kontrole). Wiele konfiguracji urządzenia dostępnych jest zgodnie z określonymi wymaganiami użytkownika i typów używanych pojemników.

 • BM – automatyczna kontrola zanieczyszczeń w płynachi i kontrola szczelności (do 1500 worków/h)
BM – automatyczna kontrola zanieczyszczeń w płynachi i kontrola szczelności (do 1500 worków/h)

Maszyna BM wykonuje w sposób automatyczny optyczną inspekcję obecności zanieczyszczeń w płynie oraz test szczelności worków farmaceutycznych.
Po uzupełnieniu przez operatora worków z płynami, ramię pneumatyczne automatycznie zabiera worki i jeden po drugim umieszcza je wewnątrz wieżyczki. Wieżyczka porusza się w sposób przerywany przez cztery stacje pośrednie, z których każda przeznaczona jest do innego rodzaju kontroli. Dwie pierwsze stacje są przeznaczone do kontroli ciał obcych poprzez obrót worków wzdłuż ich osi poziomej, następna służy do testu szczelności metodą wysokonapięciową, a następne opcjonalnie może służyć do etykietowania. Worki odrzucone zostają automatycznie wydalane, a worki przyjęte zostają umieszczone na transporterze wydającym.

 • RC – półautomatyczna kontrola zanieczyszczeń w zestawach farmaceutycznych
RC – półautomatyczna kontrola zanieczyszczeń w zestawach farmaceutycznych

RC zaprojektowano do półautomatycznej wizyjnej kontroli zanieczyszczeń w zestawach farmaceutycznych w postaci: ampułek, fiolek i strzykawek napełnionych płynem, proszkiem lub substancjami liofilizowanymi.
Dzięki modułowej konstrukcji, cichej i płynnej pracy urządzenia, przyjaznemu interfejsowi, wielu (nieoślepiającym) iluminacjom, ​​RC jest najlepszym sposobem na pokonanie żmudnego i powolnego procesu ręcznego sterowania. Pojemniki są transportowane za pomocą pochylonego pod odpowiednim kątem transportera rolkowego i następnie obracane o 360 ​​° w celu kontroli przez operatora za pomocą wysokiej jakości soczewki i systemu luster. W przypadku produktów płynnych, pojemniki są wstępnie wirowane. Odrzucenie może następować ręczne lub automatyczne za pomocą bariery podczerwieni.

 • EasyTS Pharma – półautomatyczna kontrola szczelności zestawów farmaceutycznych
EasyTS Pharma – półautomatyczna kontrola szczelności zestawów farmaceutycznych

Easy TS umożliwia operatorowi wykonanie testu szczelności wszystkich zestawów farmaceutycznych wypełnionych płynnym produktem (szklane ampułki i fiolki, plastikowe butelki, worki infuzyjne, paski BFS i butelki).
EasyTS może być używany do testowania próbek w trybie off-line lub do sprawdzenia 100% produkcji (w przypadku małych i średnich partii). Operator umieszcza pojemnik w urządzeniu i naciska guzik. W ciągu 0,1 sekundy jednostka automatycznie wykonuje test wskazując wynik: OK / NOT OK.
Wykrywanie nieszczelności następuje za pomocą dobrze znanej nieniszczącej metody wysokonapięciowej.
EasyTS nie wymaga żadnej kalibracji ani specjalnych umiejętności. Parametry są zapisywane w recepturach, a wyniki numeryczne i graficzne są wizualizowane na wyświetlaczu.

* Po szczegółowe informacje prosimy o kontakt z naszym biurem.


Interdisciplinary Engineering Solutions

Dane firmowe

I.E.S. POLSKA SKOLIK
Spółka Komandytowo-Akcyjna
NIP: 521-37-22-725
ul. Świderska 3/6A
05-420 Józefów