Pomieszczenia czyste

Firma Padana Cleanroom powstała w 1979 roku we Włoszech. Dzięki komplementarności systemu, możliwości przebudowy nawet po latach, solidności wykonania i dbałości o wszystkie detale Padana Cleanroom jest dziś uznawana za jeden z najlepszych systemów budowy pomieszczeń czystych na świecie. Projektowane i dostarczane przez nas pomieszczenia czyste spełniają najostrzejsze europejskie normy bezpieczeństwa pracy, zalecenia GMP i odpowiadają wysokim wymaganiom jakościowym przemysłu farmaceutycznego, elektronicznego, automotive, laboratoriów i szpitali. We wszystkich tych sektorach mamy bardzo liczne i znakomite referencje.
Jesteśmy ekspertami w realizowaniu wymagań dotyczących pomieszczeń czystych

Pomieszczenia czyste – PADANA Cleanroom

Niezmiennie od ponad trzech dekad, projektujemy i dostarczamy systemy pomieszczeń czystych renomowanego włoskiego producenta Padana Cleanroom.

Dysponujemy doświadczeniem w realizacji projektów „pod klucz”. Zajmujemy się doradztwem technicznym w fazach przedinwestycyjnych oraz prowadzimy prace projektowe na każdym etapie zaawansowania projektu. Współpracujemy z wykonawcami systemów wentylacji, dystrybucji mediów czystych, elektryki i automatyki. 

Oferujemy kompletne rozwiązania przeznaczone do pomieszczeń kwalifikowanych

 • Zapewniamy pełny zakres usług począwszy od projektowania, aż po proces integracji, uruchomienia, kwalifikacji i szkolenia
 • Zapewniamy skuteczny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz szybki dostęp do części zamiennych

Oferujemy szeroki zakres paneli i akcesoriów. 

Wyposażenie standardowe:

 1. panele: panele prefabrykowane, ściany modułowe, panele techniczne, panele przesuwne
 2. drzwi: drzwi skrzydłowe / drzwi przesuwne, klamki bezpieczeństwa
 3. profile aluminiowe anodowane lub malowane zapewniają współpłaszczyznowość wymaganą w pomieszczeniach czystych
 4. śluzy: śluzy osobowe / śluzy materiałowe, ławki śluzowe 
 5. interlock / systemy blokad krzyżowych do śluz
 6. passbox / skrzynki podawcze 
 7. sufity modułowe: sufity szczelne typu lekkiego lub przystosowane do chodzenia (gwarancja producenta do 200 kg/m2)
 8. okna i przeszklenia (wszystkie okna i przeszklenia produkowane są w technologii nietłukącej)
 9. szatnie farmaceutyczne, szafki wentylowane 
 10. akcesoria dodatkowe: tablice rozdzielcze, mechanizmy domykania drzwi, bramy rolowane, odbojnice ścienne są dostępne na indywidualne życzenie klienta.

Pokrycia paneli dostępne są w różnych wariantach technicznych i wizualnych

 • płyta melaminowa HPL
 • blacha stalowa malowana
 • blacha aluminiowa malowana
 • blacha kwasoodporna  
 • Projektowanie:
Projektowanie:

Do każdego projektu podchodzimy z odpowiednią dbałością, uwzględniając indywidualne preferencje inwestora. Służymy naszym doradztwem również w fazie studialnej projektu.

Na wstępnym etapie sporządzany jest szkic uwzględniający ogólne wymagania inwestora. Po fazie studialnej projektu, udoskonaleniach, ewentualnych korektach, inwentaryzacji pomiarów i zatwierdzeniu dokumentacji, sporządzany jest projekt wykonawczy.

Projekt wykonawczy zawiera conajmniej 3 rysunki:

 1. Plan pomieszczeń z wyszczególnieniem ścian, drzwi, okien, przepustów elektrycznych umieszczonych wewnątrz paneli ściennych, kanałów wywiewnych, automatyki drzwi i innej instalacji technicznej dotyczącej systemu Padana Cleanroom.
 2. Kłady ścian ukazujące wysokość poszczególnych pomieszczeń, rozmieszczenie drzwi, okien, wewnętrznych wzmocnień w panelach ściennych służących do zawieszenia różnych elementów.
 3. Plan sufitu ukazujący rozmieszczenie skrzynek nawiewnych, oświetleniowych i innych elementów zamontowanych  w suficie podwieszanym.
 • Instalacja paneli:
Instalacja paneli:

Montaż systemu Padana Cleanroom wykonywany jest przez wykwalifikowany personel zgodnie z charakterystyką konkretnego wnętrza i przebiega bardzo szybko. 

Zespół montażowy składa się wyszkolonych i posiadających wieloletnie doświadczenie specjalistów potrafiących samodzielnie rozwiązać problemy na każdym etapie prac. Panele są demontowalne i pozwalają na szybką zmianę ich układu w celu dostosowania do konkretnych potrzeb (przebudowa, wprowadzenie maszyn etc.)

 • Kontrola i konserwacja systemu:
Kontrola i konserwacja systemu:

Regularna konserwacja systemu zapewnia wydłużenie żywotności i atrakcyjności wizualnej paneli, a stan ogólny powinien podlegać corocznej kontroli.

Szczególną uwagę, należy poświęcić obszarom akumulacji pyłów lub miejsc, w których nastąpiło uszkodzenie. Celem jest podjęcie działań prewencyjnych i uniknięcie podobnego problemu w przyszłości. Malowane ścianki działowe wykonane ze stali malowanej oraz inne elementy stałe systemu Padana Cleanroom wymagają standardowej konserwacji za pomocą regularnego czyszczenia wodą i miękką tkaniną. 


Przykładowe realizacje:


* Po szczegółowe informacje prosimy o kontakt z naszym biurem.Interdisciplinary Engineering Solutions

Dane firmowe

I.E.S. POLSKA SKOLIK
Spółka Komandytowo-Akcyjna
NIP: 521-37-22-725
ul. Świderska 3/6A
05-420 Józefów